تقوا

BESH

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام خدمت شما خواهران و برادران بزرگوار،سفارش حاج آقا موسوی بزرگوار که در خصوص تقوا است، تقدیم می نمایم و خودم و شما رو به تقوا الهی سفارش میکنم.

۱۲ مورد زیر را یاداشت نماید!

۱-دائم به یاد خدا باشید.

۲.- گناه نکنید.

۳- روزانه هفتصد بار استغفار نمایید (آثار فراوان معنوی و مادی وگشایش در امور اقتصادی دارد).

۴- واجبات خصوصا نماز را در وقت فضیلت آن بجا آورید (اهتمام به شرکت در نماز جماعت و نماز جمعه داشته باشیدو اگر میتوانید نماز شب بخوانیدوروزی یک صفحه قرآن را با تدبر وتوجه به معانی آن مطالعه نماییدوهمت نمایید یک دوره قرآن و نهج البلاغه و صحیفه سجادیه و اصول کافی و کتاب اربعین حدیث امام خمینی ره و اسرار الصلوه مرحوم میرزا جواد آقا ملکی تبریزی و اولی از این ها یک دوره رساله عملیه مرجع تقلیدتان را مطالعه و احکام دین را با دقت فرا رگیرید و با پرداخت خمس و زکاه اموال خود را تطهیر نمایید تا افزایش یابد.

۵- نسبت به خانواده مهربان و با گذشت باشید و خصوصاً به والدین بسیار احترام بگذارید که احترام به والدین قرین با عبودیت خدای متعال است ۶- صله ی ارحام کنید که برکاتی فراوان در دنیا و آخرت دارد.

۷- آنچه برای خود و خانواده ی خود نمی پسندید برای دیگرن هم نخواهید.

۸-دستی پُر خیر داشته وخیر خواه بندگان خدا باشید.

۹- از بدی دیگران چشم پوشی نمایید وخود را از هیچ کس برتر ندانید.

۱۰-به بندگان خدا احترام بگذاریدو ملاکتان در تبین شخصیت اشخاص رفتار و گفتار خود آنان باشد نه آنچه) شنیدم و (میگویند) وغیبت هیچ کس را نکنید.

۱۱- در امور جامعه (امر به معروف و نهی از منکر) فعال و در امور سیاسی با بصیرت عمل نمایید.

۱۲- حمایت از ولی فقیه را شاخص و معیار بصیرت در خود و دیگران ودر راس امور سیاسی قرار دهید و آن را یک فریضه دینی بدانیدو هر روز را با یاد و به فکر امام زمان علیه السلام بسر ببرید.

اقل خدام الولایه -س. م. ر

التماس دعا

منبع: پایگاه نشر معارف قرآن و عترت مبشران ظهور اسلام جهانی www.islamicworld.ir